Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bartošova LehôtkaHľadať
 
 

Všeobecne

O obci

Oznámenie

Obec Bartošova Lehôtka
má ku dňu 10.07.2018
354 obyvateľov

Oznámenie

o určení počtu poslancov a o utvorení volebných obvodov 
pre voľby do orgánov samosprávy obcí
10. novembra 2018
Obecné zastupiteľstvo v Bartošovej Lehôtke bude mať 5 poslancov,
ktorí sa budú voliť v 1 volebnom obvode.

Oznámenie

emailová adresa na doručenie oznámenia 
o delegovaní člena a náhradníka do miestnej volebnej komisie
podatelna@bartosovalehotka.sk
 

Bartošova Lehôtka leží v nadmorskej výške 390 m n.m., v Kremnickom pohorí, 5 km južne od mesta Kremnica. Obec je obklopená prekrásnou prírodou Jastrabskej skaly. Rozhloha 867 ha. Mnohotvárne okolie Bartošovej Lehôtky ponúka na turistiku a pre rozvoj cestovného ruchu geologickú rôznorodosť, lesy, úrodné polia a lúky, vody, skalnaté steny a živočíchy s horskou faunou a flórou.
Bartošova Lehôtka patrí počtom obyvateľom medzi menšie obce. V súčasnosti má trvalý pobyt cca 370 obyvateľov s miernou prevahou žien. V produktívnom veku je cca 50% občanov, v predproduktívnom veku ...% a poproduktívnom ...%. Prevažuje slovenská národnosť vyše ... %. Podľa náboženského vyznania je cca 95 % zastúpená rímskokatolícka cirkev, 3% evanjelická cirkev, 2% občanov bez vyznania a ostatné náboženstvá sú zastúpené vo veľmi malej miere.
Z priemyselných subjektov je najvýznamnejším závodom Grotto a.s. s výrobou studených, mäsiarenskych a pekárenských výrobkov. 
V Bartošovej Lehôtke je jedna materská škola s cca 15 deťmi, ktorú navštevujú i žiaci z okolitých obcí.
V obci sa nachádzajú potraviny Jednota. Zo služieb sú zastúpené stolárstvo, kováčstvo, pohostinstvá a reštaurácie, autoservis, kozmetika, manikúra a pedikúra. V obci je rozvinutý šport. Obec obhospodaruje tenisový kurt, na ktorom sa okrem tenisu konajú nohejbalové turnaje. Pre potreby usporiadania kultúrnych a iných spoločenských akcií slúži sála v kultúrnom dome.

BartosovaLehotka.jpg
BartosovaLehotka2.jpg
Pohľad na obec z Jastrabskej skaly

 

 

Symboly obce

Erb obce, spolu s jej vlajkou a pečaťou predstavujú trojicu najdôležitejších identifikačných symbolov obce. Na tvorbu každého z nich sa vzťahujú osobitné, po stáročia tradované heraldické, vexilologické a sigilografické zákonitosti a zvyklosti erbovej, vlajkovej a pečatnej tvorby.

BartosovaLehotka_erb.png

Erb obce Bartošova Lehôtka tvorí modrý štít, v ktorom je strieborný (biely) biskup v červenom plášti, striebornej, zlatom zdobenej mitre, pravicou držiaci zlatú privrátenú berlu, v ľavici pred sebou zlatú knihu, vľavo od neho zlatá dubová vetvička s tromi listami.

V zmysle heraldickej konvencie bude možné striebornú podľa potreby zamieňať aj bielou. Zlatú so žltou, pričom sa však tieto farby budú vždy popisovať ako strieborná a zlatá. Pri čierno-bielom vyjadrení farieb sa zlatá zastupuje jemným bodkovaním, strieborná ostáva voľná a modrá sa vyjadrí vodorovným šrafovaním.

BartosovaLehotka_zastava.png

Zástava obce Bartošova Lehôtka pozostáva zo štyroch pozdĺžnych pruhov vo farbách bielej (2/6), červenej (1/6), žltej (1/6) a modrej (2/6). Vlajka má pomer strán 2:3 a ukončená je tromi cípmi, t. j. dvomi zástrihmi, siahajúcimi do tretiny jej listu.

BartosovaLehotka_pecat.png

Pečať obce Bartošova Lehôtka je okrúhla, uprostred s obecným symbolom a kruhopisom OBEC BARTOŠOVA LEHÔTKA. Pečať má priemer 35 mm, čo je v súlade s domácimi zvyklosťami a predpismi o používaní pečiatok s obecnými symbolmi.

 


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Kde používate internet?
 
 
10

 
 
 
20

 
 
 
4

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka