Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bartošova LehôtkaHľadať
 
 

Divadlo Rozsievačik

              Na jeseň v r.2009 deti z našej obce nacvičili pod vedením Ivety Kollárovej program k Úcte k starším pod názvom „Svadba.“ 
              V máji 2010 bola „Svadba“ znovu prepracovaná Ivetou Kollárovou a Máriou Kráľovou. Predstavenie bolo odohrané na Deň matiek.„Svadba“ bola odohratá i v obci Horná Ves. Po prosbe zo strany Kultúrnej komisie, aby bol pripravený program na oslavy k výročiu našej obce, bola napísaná divadelná hra špeciálne na túto príležitosť. Pod názvom „Ako obec Bartošova Lehôtka vznikla“ sa po dlhšej dobe odohralo detské divadelné predstavenie pod vedením Márie Kráľovej, v spolupráci s MiroslavouSádovskou a Ivetou Kollárovou. Pri nácviku tohto predstavenia už deti vystupovali pod názvom Rozsievačik, ktorý sme prevzali od divadelného súboru, ktorý v našej obci existoval pod názvom Rozsievač. Divadelné predstavenie bolo s úspechom odohraté v obci Jastrabá. V hre účinkovalo 18 detí. Hlavné postavy stvárnili Radko Reichman, Lenka Kráľová, Martin Kollár, Branko Kollár, Mirko Kollár,Bibka Klemová, Simonka Slašťanová, Veronika Chromeková, Paľko Slašťan a Patrik Kvasňák.
              Druhé divadelné predstavenie pod názvom„Vianočný zázrak“ bolo odohraté na Vianoce 2010. Pre nezáujem okolitých obcí bolo predstavenie odohraté len v našej obci. Hlavné postavy stvárnili Lenka Kráľová, Nikol Minková, Adam Sekereš, Simonka Slašťanová, Martin Kollár, Branko Kollár, Paľko Slašťan, Tadeáš Bielik a Radko Reichman.
              Na Vianoce v roku 2011 bolo odohraté divadelné predstavenie „Tri víly v mobile“, s ktorým sme hosťovali v obciach Horná Ves a Kremnické Bane, v Kremnici, v Žiari nad Hronom a na Novej Bani.Hlavné postavy hrali Radko Reichman, Lenka Kráľová, Martin Kollár, Nikol Minková, BibkaKlemová, Simonka Slašťanová a Branko Kollár. Pri nácviku tohto predstavenia s deťmi pomáhali Márii Kráľovej aj Anka Vozárová a Iveta Kollárová.


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Kde používate internet?
 
 
10

 
 
 
19

 
 
 
4

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka